فایل کامل{تحقیق در مورد مبدل های حرارتی }

تحقیق در مورد مبدل های حرارتی |1609862|to|تحقیق در مورد مبدل های حرارتی ,مبدل های حرارتی,دانلود تحقیق در مورد مبدل های حرارتی ,مبدل,های,حرارتی
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل تحقیق در مورد مبدل های حرارتی را مشاهده می نمایید

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 13 صفحه

قسمتی از متن .doc :

مبدل های حرارتی(Heat Exchangers)

مبدل های حرارتی بر اساس :

1_ پیوستگی یا تناوب جریان

2_ فرآیندانتقال

3_ فشردگی یا تناوب جریان

4 _ نحوه ساختمان و مشخصات هندسی آن

5 _ درجه حرارت کارکرد

6_ سازوکار انتقال حرارت

7_ تعداد سیال

8_ آرایش جریان

دسته بندی می شوند.

انواع مبدل های حرارتی بر اساس نوع ساختمان و نحوه عملکرد :

1-مبدل های حرارتی لوله ایtube" heat exchanger-"

این نوع از مبدل ها که در صنعت کاربرد بیشتری دارند خود به چند دسته ی مختلف تقسیم بندی می شوند :

1_ تک لوله ای

2_ دولوله ای

3_ لوله مار پیچ

4_ چند لوله ای

5_ لوله پوسته

مبدل حرارتی دو لوله ای Double tube" heat exchanger-"

ساده ترین نوع مبدلی که در صنعت ساخته می شود مبدل حرارتی دو لوله ای است که به آن مبدل سنجاق سری نیز گفته می شود . که از دو لوله ی هم محور و به شکل U تشکیل شده است . در این نوع مبدل یکی از سیال ها از درون لوله و سیال دیگر از مجاری بین دو لوله عبور می کند و به این ترتیب عمل انتقال حرارت صورت می پذیرد .

از مزایای این نوع مبدل ها می توان به ساخت آسان و هزینه نسبتا کم ، محاسبات و طراحی آسان ، کنترل ساده جریان های سیال در دو مسیر ، نگهداری و تمیز کردن آسان و کاربرد در فشارهای زیاد اشاره کرد .

در صنعت معمولا برای سیالاتی که رسوب زا هستند از این نوع مبدل ها استفاده می شود .

مبدل های حرارتی لوله مارپیچ ("hellflow splral" heat exchanger)

این نوع ازمبدل های حرارتی از یک یا چند حلقه لوله مارپیچ تشکیل شده اند که ابتدا وانتهای این لوله مارپیچ به لوله اصلی ورودی و خروجی متصل می شود و محفظه ای اطراف آن را می پوشاند . معمولا جنس لوله های مارپیچ از فولاد کربن دار یا مس و آلیاژ های آن یا فولاد زنگ نزن و آلیاژهای نیکل می باشد .

معمولا ابعاد این دسته از مبدل ها در مقایسه با سایر مبدل های لوله ای کمتر است زیرا انتقال حرارت در مسیر های منحنی و پیچ دار بیشتر از مسیر مستقیم است .

از معایب و مزایای این نوع از مبدل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

معایب :

1_ به دلیل کوچک بودن لوله مار پیچ تعمیر و جوشکاری آنها مشکل و زمان بر است

2_ بدلیل مارپیچ بودن لوله ها تمیز کردن انها عملا مشکل است

مزایا :

1_ راندمان بالا

2_ مونتاژ آسان

3_ مقاومت مکانیکی در مقابل انبساط و انقباض

4_ مناسب برای دبی های کم و بارهای حرارتی پایین

مبدل حرارتی مبدل حرارتی برای انتقال حرارت موثر بين دو سيال (گاز يا مايع) به ديگری استفاده می گردد. مبدل های حرارتی در صنايع مختلف از جمله تهويه متبوع، خودرو، نفت و گاز و بسياری صنايع ديگر مورد استفاده قرار می گيرند.


مطالب دیگر:
📌بررسي آيت الله حاج سيد علي بهبهاني و نقش او در انقلاب مشروطه📌مختصري در بحث امر از علم اصول و بررسي ماده و صيغه امر📌بررسي GIS و مولفه ها و کاربرد و قابليتهاي آن و مروري بر داده‌ها و اطلاعات📌بررسي ساخت انواع سونا و تامين گرما آن📌بررسي انواع قوس ها در جوشکاري با قوس الکتريک📌بررسي کرامت انسان و چگونگي تحقق آن📌بررسي هدايت و انواع آن از منظر قرآن و بررسي عقب ماندگى جوامع مسلمين📌ارزيابي بيمار مبتلا به HIV/AIDS ودرمان ضدرتروويروسي در بزرگسالان و نوجوانان📌بررسي شرکت ايران خودرو و تاريخچه و ادارات آن📌بررسي ورزش ايروبيک و اهداف و چگونگي و تاثير آن بر بدن📌بررسي انيميشن و ساخت و مراحل آن📌بررسي ايزولاسيون رطوبتي و بررسي و مطالعه عايق جديد و مقايسه آن با ساير عايقهاي رطوبتي📌بررسي ورزش ايروبيك و اهداف و تغذيه و فوايد آن📌بررسي شرکت ايران خودرو و تعميرگاه آن و مروري بر سيستما و دستگاه هاي تنظيم و تعمير و چک کردن اتومب📌بررسي ايستگاه توليد بتن )ايستگاه مرکزي بتن بچينگ پلانت ) و بخشهاي مختلف آن📌بررسي بابک خرم دين و سرخ جامگان و نگاهي بر قعله بابک📌بررسي نمايش و هنرهاي نمايشي و فضا و انواع و جايگاه آن در ايران و جهان📌بررسي بادگير و بادگيرهاي ايران📌بررسي باغ عباس اباد بهشهر و تاريخ و جغرافيا و معماري و اهميت آن📌بررسي بازي و بازي درماني و تاثير آن بر کاهش نشانه هاي پرخاشگري در کودکان مبتلا به اختلال سلوک📌بررسي زندگينامه و تفکر و فلسفه سياسي ايمانوئل کانت📌بررسي بتن و سيمان و اجزاي آن و مروري بر دانه بندي📌بررسي بتن سبک و توليد و مزاياي آن📌بررسي بتن ها ي دير گداز و تقسيم بندي و مواد و کاربرد آن📌بررسي بتنهاي مقاوم و مقاومت اجرايي بتن