فایل کامل{تحقیق در مورد مدیریت انبار }

تحقیق در مورد مدیریت انبار |1609934|to|تحقیق در مورد مدیریت انبار ,مدیریت انبار,دانلود تحقیق در مورد مدیریت انبار ,مدیریت,انبار
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل تحقیق در مورد مدیریت انبار را مشاهده می نمایید

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 6 صفحه

قسمتی از متن .doc :

مقدمه‌اي بر كاربردهاي فناوري RFID در مديريت انبار

در جريان سريع توسعه فناوري شناسايي از طريق امواج راديويي (RFID)، انبارها و سيستم‌هاي توزيع بسيار مورد توجه مي‌باشند. اين فناوري موفق شده است تا قابليت‌ها و كارايي خود را به عنوان يك ابزار مقرون‌به‌صرفه در صرفه‌جويي در زمان، بهبود عملكرد و ميدان‌عمل، كاهش هزينه‌هاي نيروي انساني و منابع مورد نياز فعاليت‌هاي مختلف در مديريت انبار ثابت نمايد. اين مقاله مقدمه‌اي بر نحوه بكارگيري فناوري RFID در مراكز نگهداري و توزيع و در نهايت معرفي انبارهاي هوشمند (Intelligent Warehouse) مي‌باشد.

فناوري RFID مي‌تواند براي بسياري از عمليات معمول مديريت كالا در انبارها و شبكه‌هاي گسترده توزيع مورد استفاده قرار گيرد، ازقبيل: ورود و دريافت، طبقه‌بندي، جانمايي و مديريت نگهداري، برداشت و تحويل، خروج و انتقال. با بررسي دقيق فرآيندها و خصوصيات سيستم و همچنين طراحي و انتخاب مناسب تجهيزات، اين فناوري مي‌تواند با قابليت‌ها و خصوصيات منحصربفرد خود در حل مشكلات و رفع محدوديت‌هاي قبلي، افزايش كارآمدي فرآيندها و فراهم آوردن بستر پردازش قدرتمند و يكپارچه استفاده شود. بعلاوه بازگشت سريع و مناسب سرمايه را نيز بدنبال خواهد داشت. در ادامه برخي از اين كاربردها بررسي شده است:

تگ‌ها:

معمولترين تگ‌ها براي استفاده در انبارها و مراكز توزيع، برچسب‌هاي غيرفعال يا برچسب‌هاي هوشمند(Smart Labels) است كه به بسته‌ها و يا پالت‌ها الصاق مي‌شوند. يك برچسب هوشمند نمونه داراي يك تگ RFID است (كه در داخل آن قرارداده شده) و كد باركد و متن مناسب نيز براي پشتيباني سيستم‌هاي قديمي مديريت انبار بر روي آن چاپ شده است. آنتن و تراشه RFID همچنين مي‌تواند در پوشش‌هاي مقاومتر براي الصاق دائمي بر اموال، شناسايي و تعيين موقعيت و يا مقاومت در شرايط مختلف از قبيل درجه حرارت بالا، مايعات صنعتي، فشار، ضربه و شرايطي كه روش‌هاي ديگر جمع‌آوري داده ممكن نمي‌باشد، قرار داده شود.

تگ‌خوان‌ها داراي آنتن جهت ارسال و دريافت سيگنال‌هاي راديويي، يك پردازنده جهت بازخواني اطلاعات تگ و كنترل‌كننده و نرم‌افزاري جهت انجام پردازش‌ها و عمليات پيشرفته مديريت داده‌ها، مي‌باشند.آنتن ممكن است براي نصب در محل‌هاي مختلف جدا از سيستم پردازنده بوده و از طريق يك كابل به آن متصل شود. انواع مختلفي از تگ‌خوان‌ها فراهم شده‌است؛ مانند تگ‌خوان دستي قابل حمل و يا تگ‌خوان ثابت كه معمولا در ورودي انبار و خطوط نوار نقاله نصب مي‌شود.

خصوصيات و قابليت‌ها:

قابليت بكارگيري تگ‌هاي RFID در مكان‌هاي صنعتي فقط يكي از خصوصياتي است كه آن را از باركد و يا ساير فناوري‌هاي شناسايي و جمع‌آوري خودكار داده‌ها يا AIDC (Automatic Identification and Data Collection) مجزا و برتر مي‌سازد. يكي از بارزترين خصوصيات اين فناوري عدم نياز آن به ديد مستقيم بين تگ و تگ‌خوان جهت تبادل داده است كه موجب مي‌شود در شرايطي كه تگ و تگ‌خوان در زاويه مناسبي قرار ندارند و يا اجسام و يا پوشش بسته‌بندي، مانع ايجاد كند ، نيز عمليات شناسايي و ثبت اطلاعات تگ انجام شود. تگ‌خوان‌ها همچنين مي‌توانند تعداد زيادي تگ را با هم و در يك زمان شناسايي كند.

تگ‌هاي RFID همچنين حافظه‌هاي امن و قابل نوشتن را فراهم نموده‌اند كه مي‌تواند در گسترش ميدان‌عمل، ردگيري و كنترل سوابق و امنيت مورد استفاده قرار گيرد و مزاياي بسياري را موجب گردد. بيشتر تگ‌هاي RFID قابليت خواندن/نوشتن را دارند، بسياري حافظه‌هايي دارند كه حتي مي‌تواند به چندين قسمت تقسيم شود كه برخي از قسمت‌ها غيرقابل تغيير باشد (مانند محل نوشتن شماره سريال) و ديگر قسمت‌ها قابل تغيير و بروز رساني بوده و محلي براي ثبت سوابق جابجايي و تراكنش‌ها، سوابق نگهداري، اطلاعات ساختار و اجزاء و ساير اطلاعات متغير باشد.

سيستم كد محصول الكترونيكي يا EPC (Electronic Product Code) در فناوري RFID، يك شماره سريال استاندارد منحصربفرد براي هر تگ فراهم مي‌نمايد. بسياري از فرآيندها و پردازش‌هاي نوين ايجاد شده در حوزه زنجيره تامين بر مبناي استفاده از مزاياي اين شماره منحصربفرد، استاندارد و امن ارائه شده‌اند. اين شماره‌ها با طول‌هاي مختلف 64، 96 و 256 بيتي استفاده مي‌شوند. در شكل زير ساختار انواع كدهاي استاندارد جهاني EPC آمده است:

خصوصيت ديگر فناوري RFID كه اغلب براي كاربردهايي مانند مديريت انبار و مراكز توزيع بسيار مهم مي‌باشد، محدوده قابل‌خوانده‌شدن تگ مي‌باشد. با توجه به ساختار و نوع تگ، طراحي آنتن، فركانس مورد استفاده و ساير متغيرهاي موثر، تگ‌هاي غيرفعال تا فاصله حدود 6 متري قابل شناسايي و خواندن مي‌باشند. تگ‌هاي فعال از فاصله بيشتري قابل خواندن و شناسايي مي‌باشند و به‌طور معمول براي مديريت محوطه‌ها، رديابي و موقعيت‌يابي بسته‌ها و كانتينرها و ساير كاربردهاي مشابه استفاده مي‌شوند.






























































مطالب دیگر:
📒آلیاژ های AL-Li (آلمینیوم و لیتیوم)📒طراحی سایت شرکت تک تراز تدبیر📒بررسی حساسیت کانتراست با افزایش سن در بیماران مراجعه کننده به کلینیک بینائی سنجی📒بلوتوث blue tooth📒مکانیزه سیستم اعزام دانشجو به استرالیا📒ویندوز 2003 سرور📒رشته کامپیوتر: مرکز داده Data Center📒تحقیق درباره ورزش ها و بازی ها و سرگرمی ها📒بررسی نقش رسانه‌های جمعی (با تاکید بر تلویزیون) در الگوپذیری و رفتار کودکان📒تحقیق در مورد بیماری زردی📒گریز از سزارین و زایمان بی درد📒ویژگی های نوزاد سالم📒مقاله درباب خلاقیت و واژه پردازی در شعر📒دوره های قاعدگی غیر طبیعی Abnormal Menstrmal Periods📒قرص های چربی سوز چگونه باعث کاهش وزن می شوند؟📒وضعیت دوران بارداری در زنان روزه دار و غیر روزه دار📒مقاله از زبان مادری تا زبان بین المللی📒ناتوانی های افتراقی (اختلال در خواندن)📒ضعف در تفكر ، حل مساله (اختلال در ریاضیات)📒بررسی اختلالات یادگیری (گروه بندی، سبب شناسی، راهبردها وروش های آموزش و توانبخشی)📒اختلال نقص در توجه (آموزش حروف)📒اختلال در هجی كردن (وارونه و قرینه نویسی)📒اختلال در خواندن (بیان شفاهی ، بیانی)📒ناتوانی های بیان نوشتاری (اختلال در جمله نویسی و انشاء)📒نقش دانشگاهها در جهان در حال تحول ( چالشها و فرصتها )