فایل کامل{تحقیق در مورد مدیریت روابط انسانی و کارکنان سازمان 10 ص }

تحقیق در مورد مدیریت روابط انسانی و کارکنان سازمان 10 ص |1609944|to|تحقیق در مورد مدیریت روابط انسانی و کارکنان سازمان 10 ص ,مدیریت روابط انسانی و کارکنان سازمان 10 ص,دانلود تحقیق در مورد مدیریت روابط انسانی و ک
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل تحقیق در مورد مدیریت روابط انسانی و کارکنان سازمان 10 ص را مشاهده می نمایید

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 9 صفحه

قسمتی از متن .doc :

موضوع تحقيق :

شما به عنوان يك مدير فرضي در يك سازمان يا ادارة ورزشي

چگونه مي‌توانيد از اصول مهم تربيت به ويژه مديريت روابط انساني

در رابطه با كاركنان سازمان استفاده نماييد؟

به عنوان يك مدير فرضي در يك سازمان اول بايد مفهوم روابط انساني و تفاوت آن با رفتار سازماني را در نظر داشته باشيم.

پس با روشن شدن مفهوم روابط انساني مستلزم آگاهي از كاربرد آن مي شويم. و نظر به اينكه روابط انساني اغلب همراه رفتار سازماني به كار مي‌رود و هر چند اين دو مفهوم مكمل يكديگرند ولي از نظر معنا متفاوت هستند. اگر به اين دو مفهوم توجه كنيم، درمي‌يابيم كه روابط انساني علاوه بر داشتن كاربرد در سازمانها، مي‌تواند به طور گسترده در تمام محافل انساني نيز به كار رود. ولي رفتار سازماني به طوري كه از اسم آن نيز برمي‌آيد، مختص سازمانهاست. پس ما در يك سازمان فرضي مي‌توانيم از روابط انساني و رفتار سازماني استفاده كنيم.

كاربرد روابط انساني در يك سازمان فرضي چگونه است :

در يك سازمان فرضي روابط انساني سعي در به كار گيري دانش بشري به ويژه در زمينة علوم انساني با زير مجموعه‌هايش از جمله علوم اجتماعي و روان‌شناسي دارد تا بتواند هدفهاي گروهي را بوسيلة جمع برآورد كند.

روالبط انساني و به كار گيري آن به عنوان يك عامل ايجاد كنندة تأثيرات مطلوب در سازمان به شمار مي‌رود تا از طريق شناخت زمينه‌ها براي ايجاد انگيزش در بهبود عملكردهاي نيروي انساني عمل كند. بدين معني كه قبل از بروز رفتار در سازمان تلاش كند رفتار مطلوب ايجاد كند بنابراين روابط انساني قبل از بروز رفتار وارد عمل مي‌شود ولي در قلمرو رفتار سازماني، رفتار پس از بروز آن تحليل مي‌شود.

اگر ما اين دو مفهوم را با هم مقايسه كنيم متوجه مي شويم كه روابط انساني سعي در ايجاد رفتار مطلوب و شايسته در سازمان دارد ولي رفتار سازماني، رفتار را پس از بروز به صورت يك واقعه در سازمان، مورد مطالعه قرار مي‌دهد و سعي در دريافت علل آن دارد.

پس نتيجه مي‌گيريم كه روابط انساني بر بنياد و اساس رفتار مطلوب تكيه دارد ولي رفتار سازماني به تكميل رفتارهاي بارز مي‌پردازد، و هر دو در جهت تحقق هدف سازماني نقش دارند.

اصول روابط انساني در يك سازمان فرضي شامل :

1 ) توجه به نيازهاي مشترك 2 ) توجه به تفاوتهاي فردي

3 ) توجه به قدر و مرتبه انسان 4 ) توجه به زمينه‌هاي ايجاد انگيزش در نيروي انساني

يك مدير در يك سازمان بايد به نيازهاي مشترك افراد توجه داشته باشد يعني هدف غايي در هر سازمان موجب رفع نيازهاي نيروي انساني و نيازهاي مديريت مي‌شود و از طريق تحقق اهداف سازماني به دست مي‌آيد. بدين معني در تمام سازمانها، چه خصوصي و چه عمومي، اگر مديريت داراي نيات بهره‌وري از سرمايه و ساير عوامل توليد در سازمان باشد در مقابل، نيروي انساني نيز طالب منافعي است كه درقبال كار انجام داده در سازمان، بايد به دست آورد و هرگاه اين امر يك سويه شود يعني يكي از طرفين نيازهاي خود را رفع كند و طرف ديگر ناكام شود معادلة منافع طرفين درهم مي‌ريزد و در اين صورت ادامة حيات سازمان دچار نوسانات مي‌شود.

و توجه به نيازهاي مشترك مشخص مي‌كند كه غايت سازمانها تركيبي از نيازهاي افراد تشكيل دهندة آن است و زماني كه در تشكل سازماني اين نيازها دفع شود، علايق چون سايق‌ها فرد را براي كار در سازمان راغب مي‌كند.

2 ) توجه به تفاوتهاي فردي :

يك مدير در يك سازمان بايد تفوتهاي فردي افراد را در نظر داشته باشد يعني مديريت، با توجه به تفوتهاي فردي و اين اصل كلي كه « نمي‌توان با تمام افراد يكسان رفتار كرد »، مي‌تواند موجبات جلب حداكثر رضايت را به وجود آورد. در نتيجه، انگيزش در نيروي انساني را افزايش مي‌دهد.

سپس توجه به تفاوتهاي فردي موجبات رعايت عدالت مبتني بر قضاوت در رفتار انسانها را فراهم مي‌كند. پس انسانها بايد در سازمان بر حسب تفاوتهاي فردي حقوق دريافت كنند و نمي‌توان همه را با توجه به متغيرهاي عيني در يك سطح حقوقي قرار داده بنابراين قرار گرفتن تمام اعضا در پايگاه سازمان برابر، نمي‌توان حقوق برابر ايجاد كند.

3 ) توجه به قدر و مرتبة انسان :

يك مدير در يك سازمان بايد به قدر و مرتبة انسان توجه داشته باشد يعني از اين نظر توجه به مرتبة انساني مطرح است كه هر فرد آن را با جستجو كشف مي‌كند و دوست دارد مكشوف خود را حفظ كند و مي‌خواهد كه ديگران نيز با احترام به آن، در حفظ آن مشاركت كنند. در اين نظر كه ريشه در قانون اخلاقي دارد، احترام انسان مستتر است. و در سازمان احترام بايد مورد توجه باشد و مديريت سازماني از طريق حسن نيت و آشنايي با خصوصيات و خلقيات نيروي انساني، مي‌تواند شيوة صحيح برخورد با اعضا را انتخاب كند و احساس شيوة برخورد با اعضا را بر چرايي زندگي انسانها چه در جهان و چه در سازمان، استوار سازد تا بدين گونه بتواند چگونگي رفتار او را درست تفهيم كند.

و اگر مديريت سازماني تلاش كند تا اعضا را بر كاري كه خود مي‌خواهد وادار كند، در اين صورت اعضاي سازمان با احساس تن سپردن به خواستة مطلق سازمان، احساس كهتري و خلأ وجودي خواهند كرد. در نتيجه، معني زندگي حقيقت خود را از دست خواهد داد چونكه يك انسان سازماني در محيط سازماني در محيط سازماني زندگي مي‌كند و از اين راه به زندگي بيرون سازماني خود بقا مي‌بخشد و بايد حقيقت زندگي را در پيرامون خود بيابد تا بتواند با حقيقت پيشگي به حق كار كند.


مطالب دیگر:
📗تحقیق در مورد مزاح از ديدگاه روايات 27 ص 📗تحقیق در مورد مبدلهای صفحه ای CBE 29 ص 📗تحقیق در مورد مدیریت کامل 📗تحقیق در مورد مسجد ایاصوفیه 📗تحقیق در مورد مروري بر تحولات نظام بودجه‌ر 📗تحقیق در مورد مسجد جامع تاريخی اصفهان و يرد 28 ص 📗تحقیق در مورد مشاهیر حسابداری ایران 30 ص 📗تحقیق در مورد معاد 114 ص 📗تحقیق در مورد معرفي كامل قطعات سخت افزاري همراه با عكس 44 ص 📗تحقیق در مورد مفاهيم اوليه برنامه نويسی در دات نت85ص 📗تحقیق در مورد مهارت های ده گانه زندگی 📗تحقیق در مورد مواد تابعي 13 ص 📗تحقیق در مورد مواضع مغالطه بيروني 18 ص 📗تحقیق در مورد موبایــل متیـــن 📗تحقیق در مورد موانع صادرات مركبات 64 ص 📗تحقیق در مورد میزان علاقه به مطالعه 📗تحقیق در مورد میکروسکوپ 28 ص 📗تحقیق در مورد نباتات علوفه‌اي 24 ص 📗تحقیق در مورد نجوم120 📗تحقیق در مورد نسخه فرهنگي امنيت ملي 📗تحقیق در مورد نرمش و كمردرد 📗تحقیق در مورد نقش حسابداري مالياتي در توسعه اقتصادي 📗تحقیق در مورد نقش صادرات در اقتصاد ایران با تاکید بر الگوی بخش کشاورزی 16 ص 📗تحقیق در مورد نقش عوامل محیطی در عملکرد ورزشکاران 📗تحقیق در مورد نگاهي به قابليت‌هاي فني و محتوايي جامع فقه اهل البيت